DSC1001AI3-029.4912 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
29.4912 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Standby (Power Down) 4-VDFN Exposed Pad
Microchip Technology MEMS and Crystal Oscillator Solutions PIO | DigiKey
DSC1001AI3-029.4912
DigiKey Part Number
150-DSC1001AI3-029.4912-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1001AI3-029.4912
Description
MEMS OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
10.5mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)