25LC320-I/P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 661
Datasheet
Similar
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 119
In Stock: 0
In Stock: 23
EEPROM Memory IC 32Kbit SPI 2 MHz 8-PDIP
25LC320-I/P
DigiKey Part Number
25LC320-I/P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25LC320-I/P
Description
IC EEPROM 32KBIT SPI 2MHZ 8DIP
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
25LC320-I/P Models
Clock Frequency
2 MHz
Packaging
Tube
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)