25CSM04T-I/SN
DigiKey Part Number
150-25CSM04T-I/SNTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-25CSM04T-I/SNCT-ND - Cut Tape (CT)
150-25CSM04T-I/SNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
25CSM04T-I/SN
Description
IC EEPROM 4MBIT SPI 8MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EEPROM Memory IC 4Mbit SPI 8 MHz 8-SOIC
Category
Memory Organization
512K x 8
Mfr
Memory Interface
SPI
Series
Clock Frequency
8 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Write Cycle Time - Word, Page
5ms
Part Status
Active
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)