15KPA24E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 167
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Similar
YAGEO
YAGEO
Comchip Technology
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Comchip Technology
Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA24E3/TR13
DigiKey Part Number
15KPA24E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA24E3/TR13
Description
TVS DIODE 24VWM P600
Detailed Description
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
25.27V