GSM220B24-R7B
DigiKey Part Number
1866-1954-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GSM220B24-R7B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 221W
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V 221 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
221 W
Manufacturer
MEAN WELL USA Inc.
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Series
Applications
Medical
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Region Utilized
International
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Form
Desktop (Class II)
Cord Length
39.4" (1.00m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C8
Voltage - Input
80 ~ 264 VAC
Size / Dimension
8.27" L x 3.35" W x 1.81" H (210.0mm x 85.0mm x 46.0mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
CB, CE, cRUus, TUV
Current - Output (Max)
9.2A