L128-RYL1003500000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | L128-RYL1003500000 |
Description | 2835 ROYAL BLUE |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting Color LUXEON 2835 Color Line Blue 1411 (3528 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | L128-RYL1003500000 Models |
Category | Luminous Flux @ Current/Temperature 230lm (Typ) |
Mfr | Temperature - Test 25°C |
Series | Viewing Angle 130° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1411 (3528 Metric) |
Color | Supplier Device Package 1411 |
Current - Test 120mA | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3V | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |
Current - Max 240mA | Base Product Number |