V20E320PL1T
DigiKey Part Number
18-V20E320PL1TTR-ND - Tape & Reel (TR)
18-V20E320PL1TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V20E320PL1T
Description
VARISTOR 510V 10KA DISC 20MM
Detailed Description
510 V 10 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 20mm
Category
Varistor Voltage (Max)
561 V
Energy
273J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Capacitance @ Frequency
750 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts
320 V
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
420 V
Varistor Voltage (Min)
459 V
Package / Case
Disc 20mm
Varistor Voltage (Typ)
510 V