V10P130AUTO2T is available for purchase but is not normally stocked.
V10P130AUTO2T
DigiKey Part Number
V10P130AUTO2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V10P130AUTO2T
Description
VARISTOR 205V 3.5KA DISC 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
205 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Category
Current - Surge
3.5 kA
Manufacturer
Energy
40J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
450 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum AC Volts
130 V
Maximum DC Volts
170 V
Varistor Voltage (Min)
184.5 V
Varistor Voltage (Typ)
205 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max)
225.5 V