SZ1SMA28CAT3G
DigiKey Part Number
F11517TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11517CT-ND - Cut Tape (CT)
F11517DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMA28CAT3G
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Power - Peak Pulse
400W
No
Series
Capacitance @ Frequency
225pF @ 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A