SZ1SMA20AT3G
DigiKey Part Number
F11510TR-ND - Tape & Reel (TR)
F11510CT-ND - Cut Tape (CT)
F11510DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ1SMA20AT3G
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 12.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
Category
Power - Peak Pulse
400W
No
Series
Capacitance @ Frequency
585pF @ 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
AEC-Q101
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Package / Case
DO-214AC, SMA
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.3A