0325.010VXP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 0
Datasheet
10 mA 250 V Fuse Cartridge, Ceramic Through Hole 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
0325.010VXP
DigiKey Part Number
0325.010VXP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0325.010VXP
Description
FUSE CERAMIC 10MA 250VAC 3AB 3AG
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0325.010VXP Models
Category
Response Time
Slow Blow
Mfr
Package / Case
Series
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A
Packaging
Bulk
Melting I²t
Part Status
Active
Approval Agency
CE
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Fuse Type
Size / Dimension
0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
Current Rating (Amps)
DC Cold Resistance
3324.8 Ohms
Voltage Rating - AC
250 V