A10092-02
DigiKey Part Number
A10092-02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A10092-02
Description
THERM PAD 203.2MMX203.2MM W/ADH
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 203.20mm x 203.20mm Square Adhesive - One Side
Category
Thickness
0.0100" (0.254mm)
Manufacturer
Laird Technologies - Thermal Materials
Material
Silicone Elastomer
Series
Adhesive
Adhesive - One Side
Packaging
Bulk
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Conductivity
6.0W/m-K
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Shipment
Outline
203.20mm x 203.20mm