ECF504-30-05AAS
DigiKey Part Number
5073-ECF504-30-05AAS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECF504-30-05AAS
Description
USB 3.0 A-F PNL/A-M 0.5MTR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed) Cable A Female to A Male 1.64' (500.0mm) Shielded
Category
Specifications
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed)
Mfr
Wire Gauge
24 AWG, 30 AWG
Packaging
Bag
Shielding
Shielded
Part Status
Active
Color
Blue
Configuration
Features
Extension Cable
Length
1.64' (500.0mm)