TAP226M025SRW
DigiKey Part Number
478-TAP226M025SRWTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAP226M025SRWCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP226M025SRW
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V RADIAL
Detailed Description
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial 1.5Ohm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated
25 V
Manufacturer Size Code
H
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm