TAP226M020SRW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 538
Similar
Similar
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 20 V Radial 1.8Ohm
TAP226M020SRW
DigiKey Part Number
TAP226M020SRW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAP226M020SRW
Description
CAP TANT 22UF 20% 20V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated
20 V
Manufacturer Size Code
H
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8Ohm