SR211C222KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 815
In Stock: 269
Direct
TDK
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
Upgrade
Murata Electronics
Murata Electronics
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR211C222KAA
DigiKey Part Number
478-8038-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR211C222KAA
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)