SR201C223KAATR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
In Stock: 850
Direct
TDK
In Stock: 896
TDK
In Stock: 453
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR201C223KAATR1
DigiKey Part Number
SR201C223KAATR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR201C223KAATR1
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)