SA205C104KAR
DigiKey Part Number
478-SA205C104KARTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SA205C104KARCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA205C104KAR
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SA205C104KAR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.260" L (2.54mm x 6.60mm)
Tolerance
±10%