0805PC681KAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 167
Datasheet
YAGEO
In Stock: 11.064
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
Similar
Similar
680 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805PC681KAT1A
DigiKey Part Number
478-5550-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805PC681KAT1A
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805PC681KAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)