08052C102MA12A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 6.225
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
In Stock: 750
Knowles Novacap
Knowles Syfer
1000 pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
08052C102MA12A
DigiKey Part Number
08052C102MA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08052C102MA12A
Description
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
08052C102MA12A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)