WN73H1JTTD93R1D50 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
93.1 Ohms ±0.5% 0.3W Chip Resistor Wide 0603 (1608 Metric), 0306 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
WN73H1JTTD93R1D50
DigiKey Part Number
2019-WN73H1JTTD93R1D50TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WN73H1JTTD93R1D50
Description
WIDE TERMINAL THIN (METAL) FILM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)