SLR1TTE1R00F
DigiKey Part Number
2019-SLR1TTE1R00FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-SLR1TTE1R00FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-SLR1TTE1R00FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLR1TTE1R00F
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 J-Lead Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)