SG732HTTE393M is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 kOhms ±20% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
SG732HTTE393M
DigiKey Part Number
2019-SG732HTTE393MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG732HTTE393M
Description
RES 39K OHM 20% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SG732HTTE393M Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)