SG73W2HTTE393K is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
39 kOhms ±10% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
SG73W2HTTE393K
DigiKey Part Number
2019-SG73W2HTTE393KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG73W2HTTE393K
Description
RES 39K OHM 10% 3/4W 2010
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SG73W2HTTE393K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)