RN73H1JTTD3300D50
DigiKey Part Number
2019-RN73H1JTTD3300D50TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73H1JTTD3300D50CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73H1JTTD3300D50DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73H1JTTD3300D50
Description
RES 330 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
EDA/CAD Models
RN73H1JTTD3300D50 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)