RK73H1FTTBL1003F
DigiKey Part Number
2019-RK73H1FTTBL1003FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73H1FTTBL1003FCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73H1FTTBL1003FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73H1FTTBL1003F
Description
RES 100K OHM 1% 1/32W 01005
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Thick Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.006" (0.15mm)