HPC1C333M is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 832
Datasheet
33 kOhms ±20% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Non-Inductive, Pulse Withstanding Ceramic
HPC1C333M
DigiKey Part Number
2019-HPC1C333M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HPC1C333M
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
-900/ -1900ppm/°C
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)