NMQM22GENL is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
Image for NMQM22GENL is not available
NMQM22GENL
DigiKey Part Number
1674-NMQM22GENL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMQM22GENL
Detailed Description
1 ~ 22pF Trimmer Capacitor 1250 V Side Panel Mount
Category
Q @ Freq
9000 @ 25MHz
Manufacturer
Size / Dimension
0.250" Dia (6.35mm)
Height - Seated (Max)
1.670" (42.42mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance Range
1 ~ 22pF
Voltage - Rated
1250 V