1812J2000474KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
In Stock: 873
KEMET
TDK
0.47 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J2000474KXT
DigiKey Part Number
1812J2000474KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J2000474KXT
Description
CAP CER 0.47UF 200V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J2000474KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)