Z0402C221BPMST
DigiKey Part Number
399-Z0402C221BPMSTTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-Z0402C221BPMSTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Z0402C221BPMST
Description
FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 180mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
180mOhm
Manufacturer
KEMET
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Number of Lines
1
Base Product Number
Impedance @ Frequency
220 Ohms @ 100 MHz