T520X687M004ATE0107280 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 470
In Stock: 320
In Stock: 391
Panasonic Industry
KYOCERA AVX
In Stock: 400
680 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 10mOhm @ 100kHz
T520X687M004ATE0107280
DigiKey Part Number
399-T520X687M004ATE0107280TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520X687M004ATE0107280
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
48 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520X687M004ATE0107280 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
680 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
4 V