T495X227K006ATE070 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 1.744
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 475
Datasheet
In Stock: 1.288
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 496
Direct
Vishay Sprague
Upgrade
220 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 70mOhm