T322F686K025AS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 191
Datasheet
68 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial 800mOhm
T322F686K025AS
DigiKey Part Number
399-1516-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322F686K025AS
Description
CAP TANT 68UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T322F686K025AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.300" Dia x 0.710" L (7.62mm x 18.03mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
F
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V