T110B685M035AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 75
Datasheet
6.8 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35 V Axial 2.5Ohm @ 100kHz
T110B685M035AT
DigiKey Part Number
399-T110B685M035AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B685M035AT
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T110B685M035AT Models
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V