R75PI23305000J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
TDK
0.033 µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
R75PI23305000J
DigiKey Part Number
399-R75PI23305000J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R75PI23305000J
Description
CAP FILM AUTO POLYPROP RAD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
R75PI23305000J Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
33.8 mOhms
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.437" (11.10mm)
Tolerance
±5%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
250V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
630V