CGP2C472MHWDBAWL25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±20% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
CGP2C472MHWDBAWL25
DigiKey Part Number
399-CGP2C472MHWDBAWL25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGP2C472MHWDBAWL25
Description
CER DISC 4.7NF 3000 Y5U 20%
Detailed Description
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)