CDR02BX103BKWS is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Vitramon
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
In Stock: 493
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1805 (4512 Metric)
CDR02BX103BKWS
DigiKey Part Number
1001-2133-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR02BX103BKWS
Description
CAP CER 10000PF 100V BX 1805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR02BX103BKWS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1805 (4512 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)