C350C104F1G5HA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1.438
Datasheet
0.1 µF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C350C104F1G5HA
DigiKey Part Number
399-C350C104F1G5HA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C350C104F1G5HA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C350C104F1G5HA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.400" (10.16mm)