C331C104F5G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.1 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C331C104F5G5TA
DigiKey Part Number
C331C104F5G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C331C104F5G5TA
Description
CAP CER RAD 0.1UF 50V C0G 1%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C331C104F5G5TA Models
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C