C331C104F2G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.1 µF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C331C104F2G5TA
DigiKey Part Number
C331C104F2G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C331C104F2G5TA
Description
CAP CER RAD 0.1UF 200V C0G 1%
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C331C104F2G5TA Models
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.420" (10.66mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Straight
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C