C2225C155M5UACTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1.5 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U 2225 (5763 Metric)
C2225C155M5UACTM
DigiKey Part Number
399-C2225C155M5UACTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2225C155M5UACTM
Description
1.50UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)