C2220C751KZGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
In Stock: 382
750 pF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
C2220C751KZGACTU
DigiKey Part Number
399-C2220C751KZGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C751KZGACTU
Description
CAP CER 750PF 2.5KV NP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2220C751KZGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)