C1825C334KARACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 9
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
0.33 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
C1825C334KARACTU
DigiKey Part Number
399-15228-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C334KARACTU
Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1825C334KARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)