C1812C106K3RALTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 248
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 640
In Stock: 0
In Stock: 970
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
C1812C106K3RALTM
DigiKey Part Number
399-C1812C106K3RALTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C106K3RALTM
Description
10.0UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)