C0603C684M4PACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 21.836
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 140
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Upgrade
TDK
0.68 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
C0603C684M4PACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C684M4PACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C684M4PACTU
Description
CAP CER 0.68UF 16V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C684M4PACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)