C0603C334M4PACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 11.300
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 24.652
Datasheet
Direct
TDK
Direct
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
TDK
In Stock: 28
0.33 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
C0603C334M4PACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C334M4PACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C334M4PACTU
Description
CAP CER 0.33UF 16V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C334M4PACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)