C0402C330F4GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 45.979
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 8.481
Datasheet
Upgrade
TDK
YAGEO
KYOCERA AVX
33 pF ±1% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C0402C330F4GACTU
DigiKey Part Number
399-C0402C330F4GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C330F4GACTU
Description
CAP CER 33PF 16V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C330F4GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)