Image for TD1A15TP is not available
TD1A15TP
DigiKey Part Number
TD1A15TP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TD1A15TP
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Mfr
Contact Type
Signal
Series
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Packaging
Bulk
Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Connector Style
Contact Finish
Gold
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
7.5A
Number of Positions
Features
Filter, Shielded
Number of Rows
2
Voltage Rating
200V