ISZ065N03L5SATMA1
DigiKey Part Number
448-ISZ065N03L5SATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISZ065N03L5SATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISZ065N03L5SATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISZ065N03L5SATMA1
Description
MOSFET N-CH 30V 12A/40A TSDSON
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 30 V 12A (Ta), 40A (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8-FL
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ISZ065N03L5SATMA1 Models
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
6.5mOhm @ 20A, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
10 nC @ 10 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Last Time Buy
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
670 pF @ 15 V
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Supplier Device Package
PG-TSDSON-8-FL
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V