SML32S-682GLF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for SML32S-682GLF is not available
SML32S-682GLF
DigiKey Part Number
2639-SML32S-682GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SML32S-682GLF
Description
FIXED IND 68UH 172MA 7 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Molded Inductor 172 mA 7Ohm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR)
7Ohm Max
Series
Frequency - Self Resonant
8MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)